1 Jarmark Bożonarodzeniowy w Janowcu - logo J
1 JBJ - www baner 1 tytuł

Inicjatywa „Lubelskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego” jest inspirowana jarmarkami, które w okresie poprzedzającym okres świąt ma miejsce nie tylko w Polsce ale całej Europie jak również na świecie. Kultura ihistoria katolickich elementów Bożego Narodzenia jest bardzo bogata i wartościowa stąd inicjatywa aby docierać z nią do jak największej liczby ludzi.

Jarmark to pierwszy z planowanej serii wydarzeń bożonarodzeniowych na dziedzińcu zamkowym.

Rozpoczniemy go w sobotę o godzinie 17:30. Ten wieczór przyniesie opowieści o symbolach chrześcijańskich zawartych w Świętach Bożego Narodzenia. Ciekawe opowieści osnuje dla zgromadzonych proboszcz janowieckiej parafii. Wieczór zakończymy wspólną i darmową Wigilią dla wszystkich zgromadzonych na dziedzińcu. Będzie możliwość podzielenia się opłatkiem oraz skosztowania dań wigilijnych przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich.

18 grudnia to drugi dzień Lubelskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Już od 15:00 oczekiwać na Was będą stoiska z kulinariami, słodkościami czy ozdobami choinkowymi. To wszystko w tonacji ciepłej atmosfery Świąt Bożego Narodzenia.

Tego dnia odwiedzi nas św. Mikołaj, który przez całe popołudnie będzie obdarowywał wszystkie dzieci darmowymi upominkami.

Obok jarmarcznej atmosfery czekają na Was także wydarzenia sceniczne, kolędowanie chóru, uczniów ze Szkoły Podstawowej w Janowcu a na koniec koncert „Kolędy na rockowo”

Dzięki uprzejmości właścicieli „Magicznych Ogrodów” odwiedzą nas ich żonglerzy, którzy pokażą jak żonglować ogniem. Piękne widowisko czeka na Was całkowicie bezpłatnie.

W ostatni przed Bożym Narodzeniem weekend czeka na nas niezliczona ilość świątecznych i klimatycznych atrakcji. To właśnie 17 grudnia pierwszy raz Zamek oraz Dziedziniec w Janowcu zostaną podświetlone w magiczny, świąteczny sposób. Na dziedzińcu stanie strojna choinka, obok której zagości Św. Mikołaj z prezentami. Przed nami wieczory z kolędowaniem, jasełkami, ucztowaniem i życzeniami. Weekend ten umili nam ciepło prawdziwego ognia z koksowników rozstawionych na dziedzińcu zamkowym. Dzięki stoiskom z bożonarodzeniowymi ozdobami oraz aromatycznym jedzeniem i ciepłymi napojami spędzimy wyjątkowy czas w atmosferze świat. Po więcej informacji sięgnijcie na naszego Facebooka, Instagram lub Youtube. 

PLAKAT PROMUJĄCY WYDARZNIE

Organizatorzy wydarzenia:

logo www - parasol w
logo www - mnwkd muzeum zamek w janowcu
logo www - urząd gminy w janowcu
logo www - gmina przyłęk
logo www - gok w janowcu

Patron honorowy:

logo www - patronat marszałka

Partner wydarzenia:

logo www - lubelskie smaluj życie

Sponsorzy:

logo www - grupa azoty
logo www - bogdanka 1
logo www - PGE fundacja
logo www - magiczne ogrody
logo www - pszczolka

Patroni medialni:

logo www - radio lublin
logo www - radio impuls
logo www - TVP3 lublin
logo www - tygodnik współnota
logo www - dz wschodni