I Bieg z Flagą – zapisy

I bieg z flagą o puchar Marszałka Województwa Lubelskiego przed nami! (zawody amatorskie).Wydarzenie połączone jest z uroczystymi obchodami Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i odbędzie się 6 czerwca 2021 o godzinie 10.00 w Janowcu – oddział Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym.

 

Zapraszamy do świętowania!

  • 9:30 – 10:45 – zapisani do biegu uczestnicy odbierają numery startowe i flagi, z którymi będą pokonywać bieg

Zawody przeznaczone są dla dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 16 lat. Warunkiem udziału jest odebranie numeru startowego i flagi w namiocie do godziny 10.45. Z dziećmi przychodzą ich prawni opiekunowie i zostawiają podpisany arkusz zgłoszeniowy.

  • 10:30 – 10:55Plac Zamkowy w Janowcu, uroczyste wciągnięcie flagi na maszt oraz odśpiewanie hymnu
  • 11:00 – rozpoczęcie zawodów przez Organizatorów oraz Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego
  • 11:05 – bieg grup wiekowych od 13-16 lat
  • 11:25 – bieg grup wiekowych od 10-12 lat
  • 11:45 – bieg grup wiekowych od 6-9 lat
Z wyznaczonego na start miejsca uczestnicy będą biec od najstarszej kategorii. Każdy z uczestników będzie wypuszczany co 30 sekund aby nie gromadzić się zbyt liczną grupą w jednym miejscu. Uczestnicy biegu pokonają trasę dopasowana trudnością do amatorskich możliwości. Będzie ona wyznaczona poprzez ustawione kijki i taśmy. Meta biegu będzie znajdowała się przed zamkiem w Janowcu. Po zakończeniu biegu przez ostatniego zawodnika i spisaniu czasu biegu wszystkich zawodników zostaną wyłonieni zwycięzcy w trzech kategoriach wiekowych (6-9 lat, 10-12 lat oraz 13-16 lat) z podziałem na chłopców i dziewczynki.

PLAKAT PROMUJĄCY IMPREZĘ

  • 13:00 – dekoracja zwycięzców na podium na placu zamkowym

Puchary oraz nagrody za zdobycie pierwszego miejsca wręczy Marszałek Województwa Lubelskiego.
Osoby, które zajmą drugie i trzecie miejsce również otrzymają nagrody, które zostaną im wręczone na podium. Po dekoracji zwycięzców odbędzie się dekoracja medalami wszystkich pozostałych uczestników biegu. Otrzymają oni pamiątkowe medale oraz nagrody rzeczowe.

  • 14.00 – uczestnicy zwracają numery startowe i otrzymują nagrody rzeczowe

Nagrodzeni zostaną wszyscy uczestnicy biegu. Otrzymają oni powerbanki oraz bilety wstępu na wszystkie atrakcje Muzeum Nadwiślańskiego.

Lista zapisów do I Biegu z Flagą zamknięta.

A to dlatego, że wyczerpał się limit miejsc. Niemniej zapraszamy wszystkich do kibicowania uczestnikom biegu.