2 Bieg z Flagą – informacje

22 maja 2022 w Janowcu nad Wisłą na terenie parku przy zamku czeka na nas wydarzenie pełne atrakcji!

II bieg z flagą o puchar Marszałka Województwa Lubelskiego to nie tylko planowane zawody sportowe. Wydarzenie sportowe udało połączyć się z wieloma atrakcjami, które tego dnia na Zamku w Janowcu będą czekały na całe rodziny.

Jeszcze przed godziną 10:00 Ci, którzy zapiszą się do udziału w biegu odbiorą w namiocie urzędu marszałkowskiego numery startowe. Zapisanie się jest obowiązkowe aby wziąć udział w zawodach a regulamin oraz arkusz zgłoszeniowy znajdziecie na www.parasolwschod.pl. Bieg rozpoczniemy o godzinie 11.00 zaczynając od najstarszej grupy wiekowej. Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród przewidziane jest na godzinę 13.00. Na podium znajdzie się aż 18 osób a nagrody i pucharu za I miejsca wręczy marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.

Zdobywcy drugich i trzecich miejsc również będą nagradzani na podium. Wyjątkową niespodzianka jest to, ze nagrody otrzymają wszyscy uczestnicy biegu. Każdy kto przebiegnie wyznaczony dystans zostanie odznaczony medalem. Otrzyma również bilety wstępu do wszystkich atrakcji Muzeum Nadwiślańskiego, powerbank, odblask na rękę a także darmowe kiełbaski do upieczenia własnoręcznie na przygotowanym ognisku oraz lody gałkowe! To dla każdego uczestnika biegu.

Wokół trasy biegu rozłożą się stoiska z lodami, słodkimi ciastkami i produktami regionalnymi czy food tracki. Moc atrakcji zapewnią nie tylko dzieciom ścianki wspinaczkowe, ogromna zagroda z alpakami czy „goście ze średniowiecza”. Odwiedzą nas również wysłannicy z Magicznych Ogrodów. Zachęcamy do udziału całymi rodzinami. Jeżeli chcecie zapisać się na bieg to zachęcamy zrobić to jak najszybciej bo liczba miejsce jest ograniczona a ilość wolnych miejsc każdego dnia się kurczy.

Nagrody

Zdradzamy również, że miejsca na podium to nagrody typu : rodzinne wejściówki do Magicznych Ogrodów, vouchery na rodzinny spacer a alpakami, wyjątkowe nagrody związane ze zbrojownią i tradycjami średniowiecznymi, darmowe bilety wstępu do średniowiecznej zbrojowni, voucher na noc w pokoju rodzinnym na Zamku w Janowcu, wejściówki do wszystkich atrakcji Muzeum Nadwiślańskiego, sznurówki magnetyczne, bidony i ręczniki dla biegaczy, podstawki pod smartfony, kubki i łyżeczki ceramiczne a także kosze słodkości, ciasta w kształcie Zamku na Janowcu i torby z regionalnymi przysmakami! I to jeszcze nie wszystko!

Nasi partnerzy

Partnerem Wydarzenia jest Samorząd Województwa Lubelskiego w ramach programu Warto Być Polakiem.

banner-przyklad

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Jarosław Stawiarski – marszałek Województwa Lubelskiego.

logo - patronat marszałka woj lubelskiego2

Całą idę wspiera również Starostwo Powiatowe w Puławach wraz ze Starostą Panią Danutą Smagą oraz Gmina Janowiec i Pan Wójt Jan Gędek wraz z Domem Kultury oraz szkołą w Janowcu.

herb_powiat puławski maly
logo_patronatu_2020
urząd gminy w janowcu
logo-gok-janowiec-black

Nasi sponsorzy

Wśród naszych serdecznych sponsorów znaleźli się: Grupa Azoty Puławy,  Magiczne Ogrody – park tematyczny, spółka Reypol,  spółka Rejs z Puław, Alpaka Ranczo, PGE Dystrybucja S.A., Lubelski Węgiel „Bogdanka” S.A. oraz Manufaktura Mydła.

Województwo lubelskie

O tym jak nie tylko Janowiec ale i całe nasze województwo jest piękne możecie przekonać się oglądając film: